google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 21:08 Bu haber 2312 kez okundu
 
ANITKABİR GERİLİMİ! VALİLİK YASAKLADI CHP REST ÇEKTİ!
Ankara Valiliği CHP'nin yarın yapacağı yürüyüşe izin vermedi!
GÜNDEM Haberi
ANITKABİR GERİLİMİ! VALİLİK YASAKLADI CHP REST ÇEKTİ!

CHP'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yürüyüşüne izin çıkmadı. CHP ise Valilik'in yasağını tanımayacağını duyurdu. CHP'nin resmi Twitter hesabından paylaşılan açıklamada, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde yarın saat 10:30'da Güven Park'ta buluşup, Atamıza yürüyoruz!" ifadeleri kullanıldı.

CHP Gençlik Kolları, yarın Güvenpark'tan Anıtkabir'e yürüyüş yapmayı planlıyordu. Yürüyüşe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı bildirilmişti.

Ankara Valiliği, söz konusu yürüyüşe, güvenlik açısından uygun olmadığı gerekçesiyle izin verilmediğini duyurdu.

CHP ÇAĞRI YAPTI

CHP ise valiliğin açıklaması sonrası bir çağrı yaparak herkesi 10:30'da Kılıçdaroğlu öncülüğünde yürümek üzere Güvenpark'a davet etti.

CHP'nin Twitter hesabı üzerinden yapılan çağrıda; "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde yarın saat 10:30'da Güven Park'ta buluşup, Atamıza yürüyoruz!" ifadeleri kullanıldı.

CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin de Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada; "‘'Bizim il başkanlığı binamız Kızılay'da ve planlandığı gibi bu yürüyüş başkanlık önünden başlayarak yapılacak. Bu bir eylem değil, 19 Mayıs dolayısıyla Atamıza karanfil bırakarak bağlılıklarınızı bildirmek… Engel olunacak bir durum da yok. Valilik önlem alsın, eğer ana muhalefet liderinin de katılacağı bir yürüyüşün güvenliğini sağlayamıyorsa, Vali de Emniyet Müdürü de istifa etsin. O kutlukları işgal etmesinler. Biz tüm CHP'liler, Kızılay'dan Anıtkabir'e kadar gençlerimizle birlikte yürüyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Yürüyüşü organize eden CHP Gençlik Kolları ise bir duyuru yayınlayarak "Diktaya karşı yürüyüşümüz diktanın yasağına karşı yapılacaktır" dedi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Ankara, Valiliği, CHPnin, yarın, yapacağı, yürüyüşe, izin, vermedi
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937