google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Mayıs 2016 - Çarşamba 13:58 Bu haber 2147 kez okundu
 
ERDOĞAN AÇIKÇA SÖYLEDİ! BİRAZ AĞIR OLACAK AMA...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları konferansında flaş açıklamalar yaptı.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN AÇIKÇA SÖYLEDİ! BİRAZ AĞIR OLACAK AMA...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanları konferansında konuştu. Erdoğan, "DAEŞ ile mücadele konusunda kaynak ülkeler hiçbir adım atmazken, gerekli istihbarat paylaşımına gitmezken, her şeyi Türkiye'nin yapması beklenmiştir. Hatta bu süreçte birçok haksız, insafsız ve mesnetsiz ithamlarla da mücadele ettik. Bu tablonun ilanihaye devam etmesi mümkün değildir. Türkiye'yi DAEŞ'e yardım eden ülke olarak gösterme gibi, kusura bakmayın biraz ağır olacak ama alçaklığa gidenler olmuştur. Bizim şu anda DAEŞ ile yaptığımız mücadeleyi dünyada hiçbir ülke yapmıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Maalesef 90’lar boyunca bilhassa Balkanlar coğrafyasında hepimizin yüreğini burkan olaylara şahit olduk. Maalesef burada şu üzüntü verici tespiti yapmak zorundayım. Bugün uluslararası kuruluşların 1990'larda yaşanan acı tecrübelerden gerekli dersi çıkarmadığını görüyoruz. Küresel güvenlik ve istikrarın teminatı olması gereken kuruluşlar bir kez daha iç çekişmelere, kısır siyasi hesaplara taraf yapılarak yıpratılıyor.Suriye başta olmak üzere birçok kriz bölgesinde yaşanan hadiseler bunun en somut örnekleridir. Yemen, Irak, Ukrayna konusunda hala umut verici gelişmeler yaşanmıyor. Göç krizi giderek daha çok insanı etkileyecek boyutta genişliyor.

Suriye meselesi, sonuçları ve yansımaları itibarıyla artık yerel hatta bölgesel bir sorun olmaktan çıkmış, küresel bir tehdit haline dönüşmüştür. Türkiye gibi Balkan ülkelerinin de bu noktada çok ağır bir yükün altına girdiğini, ciddi maliyetlerle yüzleştiğini biliyoruz.

6 yıldır Suriye’de bütün kırmızı çizgiler aşıldı, 600 bin kişi hayatını kaybetti ama hiç bir adım atılmadı.

"20 MİLYAR DOLARA ULAŞTI"

Savaştan ve zulümden kaçan 3 milyon Suriyeli ve Iraklı'ya biz sahip çıktık. Dünyada eşi benzeri olmayan bir ev sahipliğini şu anda Türkiye yapıyor. Bunun başka bir örneği yok. Acaba bize Avrupa'dan para gelecek mi veya dünyadan bize yardım gelecek mi veya BM Mülteciler Konseyi'nden bize para gelecek mi, biz bunları düşünmedik. Ve biz kendi milli bütçemizden şu ana kadar 10 milyar doları aşkın harcama yaptık. Bu milli bütçeden. Faturalı olan harcamalar bunlar. Ama bir de STK'larımızın, belediyelerimizin yapmış olduğu harcamalar var ki onlarla beraber bu hesabı yapınca yaklaşık 20 milyar dolara ulaşmıştır bu.

"DAEŞ'LE YAPTIĞIMIZ MÜCADELEYİ DÜNYADA HİÇ BİR ÜLKE YAPMIYOR"

DAEŞ ile mücadele konusunda kaynak ülkeler hiçbir adım atmazken, gerekli istihbarat paylaşımına gitmezken, her şeyi Türkiye'nin yapması beklenmiştir. Hatta bu süreçte birçok haksız, insafsız ve mesnetsiz ithamlarla da mücadele ettik. Bu tablonun ilanihaye devam etmesi mümkün değildir. Türkiye'yi DAEŞ'e yardım eden ülke olarak gösterme gibi, kusura bakmayın biraz ağır olacak ama alçaklığa gidenler olmuştur. Bizim şu anda DAEŞ ile yaptığımız mücadeleyi dünyada hiçbir ülke yapmıyor. DAEŞ'e karşı verdiğimiz kayıpları dünyada hiçbir ülke vermedi. Biz tabii bu kayıpları verirken biz DAEŞ'e de çok ciddi kayıplar verdirdik. Şu anda sadece Suriye ve Irak'ta DAEŞ'in verdiği kayıp bizim onlarla mücadelemizde 3 bine ulaşmıştır.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, 10, Balkan, Ülkeleri, Genelkurmay, Başkan
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937