google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 18:56 Bu haber 2382 kez okundu
 
ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET TALİMATI!
Asgari ücret düşecek mi sorusunun yanıtı asgari ücretli çalışanlar merakla bekliyor. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücretin düşürülmemesi için talimat verdi, karar Ağustos'ta.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET TALİMATI!

Asgari ücret vergi indirimi nedeniyle Ekim ayında düşecek. Ancak hükümet işçilerin taleplerini yeniden masaya yatırmaya hazırlanıyor. Asgari ücretin 1300 liranın altına düşürülmemesi için talimat ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelmiş. 

Ankara'da, Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) "Belgeli Hatıralar" başlıklı serginin açılışına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu asgari ücret vergi indirimine ilişkin açıklama yaptı. 

Asgari ücretli çalışanların gelir vergisi kesintisi nedeniyle maaşlarının bin 300 liranın altına düşmesi endişesini yaşadığını dile getiren Soylu, asgari ücrette gelir vergisi kesintisi yapılmaması yönünde ağustos ayında bir toplantı yapılacağını bildirdi.

Asgari ücret vergi indirimi ne kadar

ERDOĞAN TELKİN VE TALİMATI VERDİ

Çalışanların bu endişelerinin haklılığına işaret eden Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da kendilerine asgari ücretin altında bir ücretin doğru olmayacağı yönünde telkin ve talimatının olduğunu aktardı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Asgari, ücret, düşecek, mi, sorusunun, yanıtı, asgari, ücretli, çalışanlar, mera
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937