google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
20 Mayıs 2016 - Cuma 13:56 Bu haber 3182 kez okundu
 
İŞTE YENİ KABİNEDE YER ALACAK İSİMLER!
Yeni kabine üyeleri için gözler AK Parti kulislerinde adı geçen isimlere çevrildi. İşte yeni kabinede yer alacak muhtemel isimler
GÜNDEM Haberi
İŞTE YENİ KABİNEDE YER ALACAK İSİMLER!

Kulislerde, Nabi Avcı ile Mahir Ünal’ın yer değiştireceği, Ünal’ın Milli Eğitim Bakanlığı’na, Avcı’nın da Kültür Bakanlığı’na kaydırılacağı konuşuluyor.

6-7 BAKAN GİDİYOR

AK Parti’de gözler yeni hükümetin kurulması sürecine çevrildi. Kulislerde, gelecek hafta açıklanması beklenen Bakanlar Kurulu’nda değişimin yüzde 25 düzeyinde olacağı konuşuluyor. 27 üyeli kabinede 6-7 bakanın yerlerini haleflerine bırakması bekleniyor.

BAŞBAKAN YARDIMCILARI

Başbakan Yardımcılarından Numan Kurtulmuş ile Tuğrul Türkeş’in kabinedeki yerini koruyacağı ifade ediliyor. Parti kulislerinde Mehmet Müezzinoğlu, Berat Albayrak ve Bekir Bozdağ’ın Başbakan yardımcısı olarak yeni hükümette görev alacağı konuşuluyor.

YENİ İSİMLER

Nükhet Hotar, Öznur Çalık, Ömer Çelik, Nurettin Canikli ve Mustafa Şentop da 65. hükümet için geçen isimler arasında.

YERLERİNİ KORUYACAK İSİMLER

AB Bakanı Volkan Bozkır, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yerini koruyacak isimler arasında sayılıyor.

YER DEĞİŞTİRECEKLER

Kulislerde, Nabi Avcı ile Mahir Ünal’ın yer değiştireceği, Ünal’ın Milli Eğitim Bakanlığı’na, Avcı’nın da Kültür Bakanlığı’na kaydırılacağı konuşuluyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Yeni, kabine, üyeleri, için, gözler, AK, Parti, kulislerinde, adı, geçen, isimle
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937