google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 18:46 Bu haber 5775 kez okundu
 
KADIN TERÖRİSTİN PKK PİŞMANLIĞI!
MARDİN Nusaybin'de PKK'ya yönelik operasyonda ele geçirilen kadın bir teröriste ait not defterinde, teröristin örgüte katıldıktan sonra yaşadığı bunalımlara ve pişmanlıklara ilişkin ifadeleri yer aldı.
ASAYİŞ Haberi
KADIN TERÖRİSTİN PKK PİŞMANLIĞI!

Kadın terörist PKK pişmanlığını not defterine yazdı!

MARDİN Nusaybin'de PKK'ya yönelik operasyonda ele geçirilen kadın bir teröriste ait not defterinde, teröristin örgüte katıldıktan sonra yaşadığı bunalımlara ve pişmanlıklara ilişkin ifadeleri yer aldı. Operasyonlar kapsamında 16 Mayıs'ta Zehra K. adlı teröriste ait bir not defteri bulundu. Defterde kadın teröristin örgüte katıldıktan sonra yaşadığı bunalımlara, çaresizliklere ve pişmanlıklara ilişkin ifadeler yer alıyor.

Kadın terörist PKK pişmanlığını not defterine yazdı!

Terörist, defterin 29 Nisan tarihli sayfasına, örgüte dava için değil hayattan sıkıldığı için katıldığını, örgüte katılarak büyük bir hata yaptığını, kardeşlerinin böyle bir hata yapmamaları gerektiği yönünde not düştü. Notlarında özellikle annesine, babasına ve kardeşlerine duyduğu özlemi dile getiren terörist, çok büyük acılar çektiğini, örgüt ele başlarının kendilerini adeta bir piyon gibi kullandıklarını, arkadaşlarının çoğunun öldüğünü, kendilerini de bekleyen sonun ölüm olduğuna ilişkin detayları anlattı.

Kadın terörist PKK pişmanlığını not defterine yazdı!

"BENİ BU HALE GETİREN DE ÖRGÜTTÜR"

Teröristin, "Bu notlar kimin eline geçerse lütfen aileme yetiştirin, bu istek vasiyetimdir" ifadelerine yer verdiği defterde yer alan notlardan bazıları şöyle:

 
Kadın terörist PKK pişmanlığını not defterine yazdı!

"Kardeşim Ramazan ve Aptullah'a …Ramazan kardeşim özellikle sana yazıyorum, ben öldükten sonra sakın katılım yapma. Ben bir dava üzerine gelip katılmadım, bu hayattan sıkıldığım için, zeynosuz kaldığım için. Beni bu hale getiren de örgüttür."

Kadın terörist PKK pişmanlığını not defterine yazdı!

"Her şeyi bu hale getiren, her şeyi yıkıp geçen bunca ölümün sebebi gene örgüttür. Onları hala da sevmiyorum ve sevmicem de. Hayatınıza bakın hiçbir şeyi takmayın çünkü bu dava gereksiz ve boş bir davadır. Hepimiz de bir piyonuz, kim güçlüyse daima güçsüzü yeniyor. Senden tek isteğim odur ki bu örgütün içine asla katılma…"

 
Kadın terörist PKK pişmanlığını not defterine yazdı!

"Canım Anneme (Helima'ya şirin kadın) …Size kızdık dağa çıktık ooff oof annem bilsen ne kadar acı çekiyorum, bilsen ne kadar yanıyor bu yüreğim bir türlü kendime gelemedim…Abim Delil'e…Benim hayatı soracak olursan kötü gidiyor. Arkadaşlarımın yarısı şehit oldu bir sürüde yaralı var moralim sıfır ah be abicim o kadar kuşkum var ki...keşke bu hayata düşmeseydik, keşke dağ illetine çıkmasaydım, ne bileyim anlık bir öfke ve kin bizi ne hale soktu…"

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: MARDİN, Nusaybinde, PKKya, yönelik, operasyonda, ele, geçirilen, kadın, bir, ter
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937