google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 20:57 Bu haber 2759 kez okundu
 
OFLU HOCA'YA FIKRA GİBİ SÜRGÜN!
Cumhuriyet gazetesine yönelik eleştirileri nedeniyle kürsü yasağı getirilen Yasin Gündoğdu, hakkındaki davalar sonrası bu kez de İstanbul'dan Denizli'ye sürgün gitti.
YAŞAM Haberi
OFLU HOCA'YA FIKRA GİBİ SÜRGÜN!

Cumhuriyet gazetesine yönelik eleştirileri nedeniyle kürsü yasağı getirilen Esenyurt Büyük Osmanlı Camii İmam Hatibi Yasin Gündoğdu, hazırlanan müfettiş raporuyla bu kez de sürgün yedi. Gündoğdu, Denizli'ye tayini çıkarken imamlığı elinden alındı, iki camide imam kadrosunun boş olmasına rağmen müezzin olarak atandı.

Esenyurt'ta Oflu Hoca olarak bilinen Büyük Osmanlı Camii İmam Hatibi Yasin Gündoğdu, Denizli'nin Çivril ilçesine bağlı Gümüşsuyu beldesine 'Müezzin' olarak sürgün edildi. Cumhuriyet gazetesine yönelik sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Gündoğdu için ayrıca o sözlerinden dolayı dava açıldı.

İNTERNET FENOMENİ OLDU

Cuma vaazlarını internetten yayınlayan ve hatırı sayılır bir takipçi sayısına sahip olan Gündoğdu, sürgüne yine kendi üslubuyla tepki gösterdi. Geçtiğimiz hafta İstanbul'da son kez kürsüye çıkan Gündoğdu, İstanbul'dan Denizli'de bir beldeye tayin edildiğini söyleyerek, beldede iki camide imam eksiği olmasına rağmen kendisinin müezzin olarak atandığını açıkladı.

İşte o sözler;

 
 
 
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, gazetesine, yönelik, eleştirileri, nedeniyle, kürsü, yasağı, getiril
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937