google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
08 Mayıs 2016 - Pazar 22:29 Bu haber 7711 kez okundu
 
OYA AYDOĞAN'I DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI
Aort damarı çatlayan ve 12 saatlik ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan oyuncu Oya Aydoğan'ı meslektaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Aydoğan'ın öksürürken Aort damarının yırtıldığı ortaya çıktı.
MAGAZİN Haberi
OYA AYDOĞAN'I DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada ise, 12 saat süren açık kalp ameliyatının ardından Oya Aydoğanaort damarının suni damarla değiştirildiği belirtildi.

Sinema ve dizi oyuncusu Oya Aydoğan, dün akşam rahatsızlanması üzerine Ulus'ta bulunan özel hastaneye kaldırıldı. 12 saat süren ameliyatın ardından uyutulan ünlü sanatçıyı sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Aydoğan'ın meslektaşları ve sevenleri hastaneye akın etti. 

ÜNLÜ İSİMLER HASTANEYE KOŞTU

Hastaneye gelerek Oya Aydoğan'ın sağlık durumu hakkında bilgi alan sanatçıların arasında sarkıcı Selahattin Alpay, Ece Erken, oyuncu Merve Sevi, şarkıcı ve sunucu Lerzan Mutlu, sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı, Hande Yener, Aylin Coşkun, televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan ve çok sayıda ünlü isim yer aldı. 

KALP AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada ise, "Ünlü oyuncu Oya Aydoğan şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzünde ki uyuşma şikayetiyle geldi. Yapılan kontroller sonrasında kalpten çıkan aort damarında yırtılma tespit edildi. Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Op. Dr. Halil Hüzmeli tarafından acil olarak 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla aort damarı suni damarla değiştirildi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Yoğun bakıma alınan Oya Aydoğan'ın durumu ciddiyetini koruyor" ifadesine yer verildi.

EN BUNALDIĞIM ANLARDA YANIMDA OLDU

Selahattin Alpay, "Hepimize geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bacım kadar sevdiğim bir insan. Dosttur. En bunaldığım anda bana her konuda manevi yönden yardım eden biri. Biraz önce aldım haberi" diye konuştu. 

"ÖKSÜRÜRKEN DAMARI YIRTILMIŞ" 

Lerzan Mutlu ise üzüntüsünü dile getirerek, "İçim kan ağlıyor. Herkesten dua istiyoruz. Doktoruyla konuştum. Allah şifa verecek. bir şey yerken boğazına birşey takılmış. Yüksek tansiyon hastası. Öksürürken damarı yırtılıyor. kanamayı zor durdurmuşlar. kanama durumunda tekrar ameliyata alınacakmış" diye konuştu. 

"YARINA ÇIKACAĞIMIZIN GARANTİSİ YOK" 

Serpil Çakmaklı ise, "Hepimiz için geçmiş olsun. Haberi yeni aldım. Çok üzgünüm, şaşkınım. Yarına çıkacağımızın garantisi yok. Çok ciddi bir hastalık olduğunu duydum. Dualarımız onun için" şeklinde konuştu. Ece Erken ünlü sanatçının durumunun iyi olduğunu belirterek,"Kanama durmuş. Ameliyattan çıkmış. Allah acil şifalar versin"dedi. 

"HABERLER İYİ" 

Televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan, "Haberler iyi. Kanamayı durdurmuşlar. Doktor daha iyi olduğunu söylemiş. Vücudunda bir hasar olup olmadığı bilinmiyor. İnşallah ayağa kalkar. Yanıma gelir çay içeriz, birlikte dedikodu yaparız" diye konuştu.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Aort, damarı, çatlayan, 12, saatlik, ameliyat, sonrası, yoğun, bakıma, alınan, o
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937