google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 15:16 Bu haber 2646 kez okundu
 
PKK MEVZİLERİ YERLE BİR EDİLDİ!
Kuzey Irak ve Dağlıca'daki bölücü terör örgütüne ait hedefler hava kuvvetlerine ait uçaklarca vurularak imha edilirken, 10 terörist etkisiz hale getirildi.
GÜNDEM Haberi
PKK MEVZİLERİ YERLE BİR EDİLDİ!

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçaklarıyla tespit edilen hedefler tam isabetle vuruldu. Aynı bölgede terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Edinilen bilgiye göre 16 Mayıs'ta Hakkari'nin Dağlıca bölgesi kırsalında İşange Tepe bölgesinde terör örgütüne ait havan mevzisi, Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları tarafından vurularak imha edildi. Dün de eş zamanlı olarak Dağlıca kırsalında ve Avaşin/Basyan bölgesine hava harekatı gerçekleştirildi. Bu kapsamda da tespit edilen anlık hedefler vuruldu.

Teröristlerin kayıplarına yönelik keşif faaliyetlerinin ise sürdüğü kaydedildi.

KESKİN NİŞANCI KADIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Hakkari Dağlıca'da terör örgütü mensuplarının bulunduğu bölgelere yönelik, 16-17 Mayıs tarihleri arasında iki gün süren operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) bataryalarının da destek verdiği operasyonlarda, saklandıkları mağarada etkisiz hale getirilen üç bölücü örgüt mensubu teröristten birinin keskin nişancı olduğu, diğer iki teröristin de uzun süredir örgüt içinde yer aldığı belirlendi.

Mağaranın, büyüklüğü ve içindeki yaşam malzemelerinin çok olması nedeniyle, etkisiz hale getirilen üç terörist dışında bölücü örgüt mensubu teröristler tarafından da kullanıldığı belirtildi.

Teröristlerin saklandığı mağaralarda 1 doçka, 1 kanas keskin nişancı tüfeği, 1 biksi makineli tüfek, 1 kalaşnikof, 1 jeneratör ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

26 HEDEF İMHA EDİLMİŞTİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü hedeflerine önceki gün gerçekleştirilen hava harekatıyla teröristlere ait mevzi, barınak ve mağaraların bulunduğu 26 hedef imha edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince bölücü terör örgütüne ait Irak'ın kuzeyindeki hedeflere dün hava harekatı düzenlendi.

İlk olarak Metina, Sinath, Haftanin, Zap bölgelerini vuran F-16 ve F-4 uçakları, daha sonra Metina, Haftanin ve Zap bölgelerine iki harekat daha gerçekleştirdi.

Hava harekatlarıyla teröristlerce kullanıldığı belirlenen silah, mevzi, barınak ve mağaraların bulunduğu 26 hedef imha edildi.

Söz konusu bölgelerdeki hasar ve zayiat tespit çalışmaları sürüyor.

HAKKARİ KIRSALINDA DA OPERASYON

Ayrıca,  Hakkari kırsalındaki operasyonda 16 teröristin öldürüldüğü belirtildi. Açıklamada Hakkari Yüksekova kırsalındaki operasyonda 16 teröristin öldürüldüğü belirtildi. 

GEÇTİĞİMİZ HAFTA DA AYNI BÖLGE VURULMUŞTU

TSK'dan geçtiğimiz hafta da aynı bölgeye harekat düzenlenmiş ve belirlenen hedefler vurulmuş, Kandil, Metina, Zap ve Gara bölgelerinde terör örgütüne ait sığınak, mühimmat deposu ve silah mevzilerini tam isabetle vurarak imha eden F-16 ve F-4 2020 savaş uçakların, taarruzun ardından emniyetle üslerine döndüğü belirtilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuzey, Irak, Dağlıcadaki, bölücü, terör, örgütüne, ait, hedefler, hava, kuvvetle
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937