google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Mayıs 2016 - Çarşamba 13:30 Bu haber 2882 kez okundu
 
YARGITAY'A SERT TEPKİ! MHP'DE İPLER KOPUYOR!
MHP'deki muhalif kanat, Yargıtay'ın kongre kararına ilişkin temyiz açıklamasına tepki gösterdi. MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, açıklamaya ilişkin "Tek genel başkan adayı ben değilim, bunu müzakere edeceğiz" dedi.
GÜNDEM Haberi
YARGITAY'A SERT TEPKİ! MHP'DE İPLER KOPUYOR!

YARGITAY 18. Hukuk Dairesi, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin Milliyetçi Hareket Partisi'nde olağanüstü kongre toplanmasına ilişkin kararının temyiz incelemesini, Mayıs ayı içerisinde tamamlayacağını açıklandı.

Yargıtay'ın bu açıklamasına MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan ve Meral Akşener'in avukatı Uğur Tarhan tepki gösterdi.

MUHALİFLER AÇIKLAMAYI MÜZAKERE EDECEK

Sinan Oğan, Yargıtay'ın açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede, "Bütün ülkücüler 15 Mayıs'ta toplanma kararı almış, Yargıtay 1 saatte çözeceği kararı 15 Mayıs sonrasına bırakıyor. Bu hayatın doğal akışına uygun şekilde alınmadığı ortada. Bu kararın bir takım müdahalelerle alınması mümkün. Tek genel başkan adayı ben değilim, bunu müzakere edeceğiz. Bir de çağrı heyeti var. Çağrı heyetinin bizimle de danışarak ortak yol haritası belirlemesi lazım" dedi.

"GÜÇ İÇİNDE KARAR VERECEĞİZ"

İstişarelerde bulunacaklarını açıklayan Oğan, "Şöyle ya da böyle yapacağız demek bağlayacağı olacağından bir şey demek istemiyorum. En geç yarın kararımız kesinleşir. Biz 15 Mayıs'ta kongre olmasından yanayız. Bizim niyetimiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. İstişare edip gün içerisinde karar vereceğiz. Yargıtay kararını bekleyeceğiz ya da 15 Mayıs dememiz doğru olmaz. Çağrı heyetiyle istişareye ihtiyacımız var. Biz MHP'de istişareye önem veriyoruz. İstişare olmadan net karar verilmemesi kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı. 

"ASPARAGAS HABER"

MHP yönetimince hakkında başlatılan soruşturmaya iddialarına ilişkin konuşan Oğan, "Bu asparagas bir haber. Ben mahkeme yoluyla geri döndüm. Hukuk kararı kesin olmasıyla beraber, yönetim bu kararı bir üst mahkemeye taşıdı. MHP'nin beni ihraç etme gibi durumu söz konusu değil. Benimle ilgili olan kısmı asparagas" dedi.

MERAL AKŞENER'İN AVUKATI: AÇIKLAMA KAFA KARIŞTIRICI

Meral Akşener’in avukatı Uğur Tarhan, Yargıtay’ın açıklamasını “kafa karıştırıcı” olarak yorumladı. Geciktirilen karara tepki gösteren Avukat Uğur Tarhan “Yargıtay’ın bu dosyayla alakalı kararını 15 Mayıs’tan önce açıklamasını engelleyecek ne gibi bir durum var? Ön incelemesi yapılmış çok tahsilatlı olmayan, kapsamlı olmayan bir dosya. Neden 15 Mayıs’tan önce açıklamamaktadır. Yargıtay’ın yerel mahkemenin kararına ilişkin onama kararını vermesini bekliyoruz. Kaldı ki söz konusu dava kamuoyuna mal olmuş bir davadır. Yargıtay’ın vereceği karar aynı zamanda son dönemde MHP ile ilgili yaşanan hukuki ihtilafların da önüne geçmesi için önemli. Ortada çağrı heyetinin belirlediği bir tarih var ve buna sayılı saatler kaldı. Yargıtay bu hukuki ihtilafı acilen sona erdirmekle sorumludur” dedi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: MHPdeki, muhalif, kanat, Yargıtayın, kongre, kararına, ilişkin, temyiz, açıklama
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937